Delegowanie do Holandii? Od 1 marca 2020 r. dokonaj
za pomocą strony english.postedworkers.nl
Delegowanie pracowników
Jeśli pracodawca zagraniczny pochodzący z UE, EOG lub Szwajcarii tymczasowo deleguje pracowników do pracy w Holandii, wówczas pracownicy Ci podlegają warunkom zatrudnienia obowiązującym w Holandii. Kwestię tę uregulowano w Ustawie o warunkach zatrudnienia pracowników delegowanych w Unii Europejskiej(WagwEU) oraz w Ustawie dotyczącej wiążącego i niewiążącego charakteru postanowień układów zbiorowych pracy (Wet Avv). Pracodawca podlega również szeregowi obowiązków administracyjnych, w tym obowiązkowi dokonania notyfikacji. Dzięki niej łatwiej jest zweryfikować, czy poszczególne firmy przestrzegają wspomnianych przepisów.
Podmioty zobowiązane do przestrzegania ww. przepisów to:
Zgodnie z WagwEU oddelegowanie/delegowanie oznacza, że pracownik pracuje dla swojego pracodawcy w innym kraju niż kraj, w którym zazwyczaj wykonuje pracę. Podczas pobytu za granicą należy zachować aktualną umowę o pracę.
WagwEU określa pracownika delegowanego jako pracownika, który czasowo wykonuje pracę w Holandii w ramach międzynarodowego świadczenia usług, na podstawie umowy o pracę, a który zwyczajowo nie pracuje w Holandii.
Holenderskie ustawodawstwo dotyczące zatrudnienia oraz warunków umów o pracę
Obowiązki administracyjne
Egzekwowanie i monitorowanie realizacji obowiązków
Obowiązek notyfikacji
Kto ma obowiązek notyfikacji?
Dane do zgłoszenia
Zagraniczni pracownicy delegowani
Kontrola
Grzywna
Pomoc
Prawa i obowiązki
Wyjątki od obowiązku notyfikacji
W niektórych przypadkach istnieją wyjątki od obowiązku notyfikacji.
Osoby samozatrudnione
Sektor transportu
Notyfikacja roczna
Brak obowiązku notyfikacji