Wynagrodzenia

Wynagrodzenie minimalne

Średnie wynagrodzenie

CAO

Wynagrodzenie minimalne

  • Zawsze domagaj się należnego wynagrodzenia

  • Pamiętaj, że wynagrodzenie minimalne musi być wpłacane na konto

  • Nie pozwól, by Twoje wynagrodzenie było zaniżane ze względu na Twoje pochodzenie

Wynagrodzenie minimalne (minimumloon) to najniższa obowiązująca holenderska stawka brutto, jaką musi Ci wypłacić pracodawca. 

Nie zgadzaj się na wypłatę wynagrodzenia minimalnego w gotówce – to niezgodne z prawem! Pracodawca musi pensję minimalną przelać na Twoje konto bankowe. 

Jeżeli agencja pracy pobiera od Ciebie opłaty za zakwaterowanie nie mogą być one wyższe niż 25% Twojego wynagrodzenia. Opłaty takie nie mogą być też potrącane z Twojego wynagrodzenia – musisz otrzymać pensję minimalną, a dopiero później zapłacić za wynajem. Pracodawca może jednak dokonać potrąceń, jeśli upoważnisz go pisemnie (zgadzając się na warunki, które przedstawi Ci w umowie).

Wynagrodzenie osób, które są zatrudnione przez agencje pracy określone jest na podstawie ustaleń ujętych w CAO. Pracodawca MUSI poinformować Cię, które CAO jest obowiązujące w Twoim przypadku i uwzględnić taki zapis w umowie!

Pamiętaj!  Wysokość Twojej pensji może się różnić w zależności od Twojego wieku czy obowiązującego Cię CAO, ale nie może być ona niższa niż wynagrodzenie minimalne dla Twojego przedziału wiekowego!
 
Wysokość wynagrodzenia minimalnego określana jest dwa razy do roku – w styczniu i lipcu. Dlatego sprawdzaj regularnie stronę: http://www.government.nl/issues/minimum-wage, żeby mieć pewność, że otrzymujesz odpowiednią zapłatę.

ILE WYNOSI WYNAGRODZENIE MINIMALNE?

q-a-down.png

ILE ZAROBIĘ, JEŚLI NIE PRACUJĘ NA CAŁY ETAT?

q-a-down.png

GDZIE MOGĘ UZYSKAĆ POMOC?

q-a-down.png

Polecane

Informacja wz. z COVID-19
Więcej

Pracujesz przez holenderską agencję pracy tymczasowej?
Więcej

Domagaj się przestrzegania swoich praw.
Więcej